Centrum szkoleniowe

Dietetyka / coaching / psychodietetyka

Prosperuj jako dietetyk – co zrobić aby osiągnąć sukces?

-

Dlaczego warto stać się uczestnikiem?

   

   Dietetycy w trakcie edukacji, bądź po jej zakończeniu często nie widzą dla siebie odpowiedniego miejsca pracy. Nie wiedzą jakie możliwości daje rynek, gdzie warto się o pracę ubiegać. Jeśli już znajdą interesującą ofertę, idąc na rozmowę nie mają wiedzy na jakie warunki zatrudnienia oraz warunki finansowe warto się godzić, a z jakich lepiej zrezygnować. Każdy opis proponowanego stanowiska brzmi w ustach pracodawcy jak tego wymarzonego… żaden pracodawca nie przedstawi rzetelnie minusów!

Do tej pory nie było możliwości, aby w ciągu jednego szkolenia dowiedzieć się jakie są realia pracy dietetyka – My wychodzimy naprzeciw temu. Pokażemy Wam co należy zrobić aby osiągnąć sukces, gdzie możecie znaleźć wymarzone miejsce pracy oraz o jakie warunki należy zabiegać.

       Są osoby, które już na studiach, bądź tuż po zastanawiają się nad otworzeniem własnego gabinetu dietetycznego. Podczas drugiego dnia szkolenia uzyskają one szereg informacji (PRAKTYCZNYCH) jak pozyskać środki finansowe, jak założyć własną działalność oraz w jaki sposób ją prowadzić aby osiągnąć sukces. Często nie decydujemy się na własny biznes, bo nie wiemy od czego zacząć. Podczas szkolenia przedstawiamy krok po kroku proces zakładania działalności oraz obowiązki związane z własnym biznesem. Przy wykorzystaniu metod coachingowych sprawimy, że nabierzesz większej pewności siebie, zobaczysz jak duże masz predyspozycje do bycia szefem sam dla siebie!

Dla kogo?

  Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim studentom dietetyki oraz technologii żywności, absolwentom kierunków związanych z żywieniem oraz wszystkim osobom które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe oraz zasięgnąć informacji jakie działania podjąć aby osiągnąć sukces na rynku.

 

Główne zagadnienia poruszane na szkoleniu:

Dzień 1. Ścieżki rozwoju młodego dietetyka

Cel:  Przedstawienie możliwości zatrudnienia jakie daje zawód dietetyka.  Omówione będą dokładne sposoby jak ubiegać się o pracę, do kogo należy się zgłosić, na jakie można liczyć zarobki. Podane będą praktyczne informacje, które mogą stać się  niezbędne przed przystąpieniem do rozmowy kwalifikacyjnej. Każde ze stanowisk omówione będzie pod kątem:

 • Zapoznania się z formą zatrudnienia na jaką możemy liczyć: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło itp.
 • Finansów proponowanych przez pracodawców
 • Przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej, jakie można mieć wymagania/oczekiwania?
 • Korzyści płynących z pracy w danej jednostce
 • Minusów płynących z pracy w danej jednostce
 • Warunków ubiegania się o posadę
 • Szczegółowej charakterystyki miejsca pracy, opinie osób tam pracujących
 • Cech charakteru jakie wymaga dane stanowisko

W trakcie  warsztatów będzie przeprowadzony test  predyspozycji, tak aby każdy z uczestników miał możliwość zaznajomienia się z tym, jaka forma pracy jest dla niego odpowiednia.

Dzień 2. Pierwszy biznes  – pierwsze kroki

Cel: Przedstawienie aktualnych form wsparcia finansowego z których można skorzystać, zestawienie środków finansowych niezbędnych do otworzenia biznesu. Podane będą praktyczne informacje, które pozwolą firmie utrzymać się na rynku. Uczestnicy dowiedzą się gdzie warto założyć gabinet oraz jak powinien być on wyposażony. Dokładnie zostaną omówione aspekty marketingowe, które to często są kluczem do osiągnięcia sukcesu na rynku.

 • ABC Przedsiębiorczości – aktualne dotacje, formy wsparcia finansowego z których można skorzystać
 • Środki finansowe- ile potrzeba na tzw. „start” oraz jak rozdysponować środki pieniężne
 • Jak się utrzymać- koszty stałe koniecznie do opłacenia
 • Formy rozliczania z urzędem
 • Miejsce pracy – gdzie warto założyć gabinet oraz jak powinniśmy go wyposażyć
 • Marketing i reklama- jakie są koszty , w co warto zainwestować, a które z nich to strata pieniędzy
 • Zastosowanie metod coachingowych w podjęciu pracy dietetyka – warsztaty

Metody szkolenia:

Szkolenie to będzie miało charakter warsztatowy, interaktywny. Prowadzone będzie z wykorzystaniem następujących metod dydaktycznych:

– ćwiczeń indywidualnych;

– pracy w grupach;

– dyskusji;

– mini wykładów.

Szkolenie kończy się wystawieniem imiennego certyfikatu.

Cena za uczestnictwo w szkoleniu

400 zł - bez zniżek

350 zł - dla studentów

320 zł - dla osób, ktore wpłacą należność do 20 dni przed wybranym szkoleniem

Dostępne terminy szkolenia

Jeśli przegapiłeś termin szkolenia - nie martw się! Jeśli zbierze się grupa min. 10 chętnych osób - ponowimy warsztaty w dogodnym dla Was terminie! (przy większej liczbie chętnych osób, uwzględniamy atrakcyjne rabaty!) Możesz również skorzystać z indywidualnego szkolenia, które odbędzie się we wskazanym przez Ciebie miejscu (cena ustalana indywidualnie - szczegóły pod nr: 722 252 742).

Opinie uczestników o warsztacie

Sylwia: Szkolenie godne polecenia! Studenci dietetyki i ci tuż po studiach często mają problem z dokładnym określeniem swojej ścieżki zawodowej. Wszyscy mówią o swojej przyszłej poradni, ale nic poza tym. Prowadzące przedstawiają masę innych możliwości i pomysłów, które można zrealizować. Nie trzeba, a nawet nie można ograniczać się tylko do jednej działalności! Jeśli ktoś decyduje się na założenie własnej poradni przede wszystkim obawia się tego co, gdzie, jak i kiedy załatwić? Gdzie pójść, o co spytać, jaki wniosek złożyć itp. Ja też miałam z tym problem, ale wszystkie moje wątpliwości uleciały po szkoleniu, dowiedziałam się wielu praktycznych rzeczy (jakie wybrać miejsce, jak rozdzielić koszty, w co zainwestować) i teraz czuję się spokojniejsza o moją zawodową przyszłość, a polecone ćwiczenia coachingowe tylko wzmacniają ten efekt.

Katarzyna: Bardzo dobrze przygotowane szkolenie, prowadzący chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniami, można spytać dosłownie o wszystko i dostać szczerą odpowiedź :) Polecam.

Justyna: Szkolenie "Prosperuj jako dietetyk" było fantastyczne :) Wykwalifikowane, bardzo sympatyczne i kompetentne prowadzące, indywidualne podejście do każdego z uczestników szkolenia, umiejętnie prowadzone wykłady i ćwiczenia w grupach. Polecam wszystkim :)