Centrum szkoleniowe

Dietetyka / coaching / psychodietetyka

Jak ustrzec dziecko przed otyłością? – strategie samoregulacji pokus

-

 

Dlaczego warto stać się uczestnikiem?

Problem nadwagi i nieprawidłowych nawyków dotyka coraz to młodsze osoby. Tym samym mały pacjent w gabinecie dietetycznym nie stanowi już rzadkości. Praca z takim pacjentem wygląda zupełnie inaczej niż z pacjentem dorosłym – w pełni świadomym swoich decyzji żywieniowych. Stając się uczestnikiem warsztatów poszerzysz swoją wiedzę oraz zdobędziesz dodatkowe, praktyczne umiejętności przydatne w kontakcie z dziećmi ze skłonnością do problemów żywieniowych.

Dla kogo?

Warsztat skierowany jest do rodziców, dziadków, cioć i wujków 🙂 Do przedszkolanek, nauczycieli, a zwłaszcza wychowawców. Do wszystkich osób, które chcą świadomie i z głową podchodzić do edukacji żywieniowej najmłodszych.

Do Ciebie.

Główne zagadnienia poruszane na szkoleniu:

  1. Analiza najnowszych danych dotyczących tematyki nadwagi i otyłości wśród dzieci.
  2. Samoregulacja i silna wola u dzieci – czym są, jak nad nimi pracować, aby wspomóc zmianę nawyków żywieniowych u dzieci.
  3. Strategie samoregulacji u dzieci – czyli sposoby na „walkę” z pokusami – omówienie, analiza konkretnych przypadków małych pacjentów w gabinecie dietetyka: unikanie pokus, kontrola pokus, rozpraszanie uwagi, tłumienie.
  4. Techniki ustalania celów i zasad z małym pacjentem, które pomogą dostrzec sens i wartość zmiany nawyków żywieniowych.
  5. Głód, a apetyt ? Jak pomóc małemu pacjentowi rozróżnić te dwa pojęcia.

Metody szkolenia:

Szkolenie to będzie miało charakter warsztatowy, interaktywny. Prowadzone będzie z wykorzystaniem następujących metod dydaktycznych:

– ćwiczeń indywidualnych;

– pracy w grupach;

– dyskusji;

– mini wykładów.

Szkolenie kończy się wystawieniem imiennego certyfikatu.

inne informacje:

Czas trwania ok. 3 h

Szkolenie może odbyć się w dowolnym mieście jeśli chęć wyrazi min. 15 uczestników.

Cena za uczestnictwo w szkoleniu

149 zł - bez zniżek

- dla studentów

99 zł - dla osób, ktore wpłacą należność do 20 dni przed wybranym szkoleniem

Dostępne terminy szkolenia

Jeśli przegapiłeś termin szkolenia - nie martw się! Jeśli zbierze się grupa min. 10 chętnych osób - ponowimy warsztaty w dogodnym dla Was terminie! (przy większej liczbie chętnych osób, uwzględniamy atrakcyjne rabaty!) Możesz również skorzystać z indywidualnego szkolenia, które odbędzie się we wskazanym przez Ciebie miejscu (cena ustalana indywidualnie - szczegóły pod nr: 722 252 742).

Opinie uczestników o warsztacie